Elmas
Posted in

Elmas

Elmas ametal özellik gösteren, karbon elementinin bir modifikasyonudur. En belirgin özelliği sertliğidir. Dayanıklılığından ve ışığı çok iyi kırmasından dolayı değerli ziynet eşyası olarak kullanılır. Endüstriyel alanda kullanılan elmas ise X ve Gama ışınları ile elmasın en sert yapısı meydana getirilerek oluşturulur.


Nano elmas ise elmasın sentetik yöntemle nano boyutlu parçacık olarak elde edilmiş halidir. Nano elmas parçacıkları küresel yapısı,süper sertliği, mükemmel ısı iletkenliği, kimyasal kararlılığı, optik özelliği ve elektriksel yalıtkanlığı ile eşsiz bir nanoteknolojik malzemedir. Kullanıldığı alanlarda, dahil edildiği yapı veya uygulama alanlarında mükemmel özellikler sağlamaktadır.Nano elmas; uzay-havacılık uygulamaları, makine sanayi, otomotiv endüstrisi, metal sanayi, plastik sanayi, parlatma ve yağlama endüstrileri gibi bir çok sahada geniş kullanım alanına sahiptir. Yağlama endüstrisinde; süper sertliği, yüksek ısıl iletkenliği ve küresel yapısı sayesinde mineral ve sentetik yağların yağlayıcılık özelliklerinin geliştirilmesinde büyük öneme sahip hale gelmiştir.

Join the conversation

Sepet 0

Son Baktıklarınız 0

HESABIM
Favoriler

Giriş

Hesap oluştur


Kişisel verileriniz bu web sitesindeki deneyiminizi desteklemek, hesabınıza erişimi yönetmek ve gizlilik ilkesi sayfamızda açıklanan diğer amaçlar için kullanılacaktır.

Parola Sıfırlama

Şifreni mi unuttun? lütfen kullanıcı adınızı ya da e-posta adresinizi girin. E-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmak için bir bağlantı alacaksınız.