Fuarlar
Posted in

5. Deniz Araçları Ekipman Fuarı (2011)

Posted in

5. Deniz Araçları Ekipman Fuarı

Kara taşıtları, ağır iş makinaları, jeneratörler, büyük motorlu fabrika makinaları gibi alanlarda kullanılan ürünler üreten eta madeniyağ deniz taşıtlarında da iddiasını ortaya koydu.

“Nano BorX” markasına büyük yatırımlar ve innovasyon kazandıran şirket, alanında en etkili fuarlardan sayılan CNR Avrasya Boat Showda ürünlerini sergiledi.

Nano BorX Marin gerek fiyat gerekse kalite bakımından muadilleri arasındaki farkını birebir tekne, yat kaptan ve sahiplerinden aldığı taktir ve ticari hareketlilikle ölçen Nano BorX, karada aldığı yola denizi de ekledi.

9 gün süren ve yoğun ziyaretçi akınına uğrayan fuarda yan sanayi ürünleri bakımından en ilgi çeken ürünler sınıfında sayıldı.

Dünyada karada yapılan ikinci büyük tekne ve yat fuarı olan CNR Avrasya Boat Show’da sipariş patlaması yaşandı. Yerli yabancı 400 tekne ve yat üreticisinin bir araya geldiği fuardaki teknelerin büyük bir kısmı alıcı buldu. Fuarın sektöre 1 milyar dolar düzeyinde iş hacmi oluşturduğu tahmin ediliyor.

Türkiye’de denizcilik sektörünün en büyük buluşması olan CNR Avrasya Boat Show 5.Deniz Araçları, Ekipmanları ve Aksesuarları Fuarı bu yıl da hedeflerinin üzerine çıktı.
12-20 Şubat 2011 tarihleri arasında İstanbul CNR Expo Fuar Merkezi’nde düzenlenen dev organizasyona sektör yoğun ilgi gösterdi. 250 milyon euro değerinde tekne, deniz aracı ve ekipmanın sergilendiği fuardaki teknelerin büyük bir kısmı alıcısıyla buluştu.

CNR Avrasya Boat Show’a yurtdışından katılan firmalar ülkelerine iş bağlantılarıyla döndüler. İngiltere, Yunanistan, İtalya, Almanya ve Hollanda’dan gelen sektör firmaları fuarda Türkiye partnerlerini bulduklarını ve distribütör anlaşmalarını yaptıklarını belirttiler. Bu yıl fuarda göze çarpan önemli olgulardan biri de fuara katılan firmaların yer talebindeki artış oldu. Firma yetkilileri fuar komitesine, bir sonraki fuara daha fazla metre karelerle katılmak isteğinde olduklarını vurguladılar.

Yurtiçi ve yurtdışından yoğun ziyaretçi talebiyle karşılaşan Avrasya Boat Show’a bu yıl 135 bin 234 ziyaretçi ilgi gösterdi. Fuara yurt dışından ziyaretçi gönderen ülkeler ise İtalya, Yunanistan, Almanya, İngiltere, Birleşik Arap Emirlikleri, Ukrayna, Bulgaristan, Suudi Arabistan ve Rusya olarak göze çarptı.

Fuar, 20 Şubat Pazar günü, denizcilerin geleneksel hale getirdiği korna sesleri eşliğinde sona erdi.

Join the conversation

Bunlara da göz at!
Sepet 0
Son Baktıklarınız 0